5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę w audycie SEO

Przeprowadzenie audytu SEO witryny jest pierwszym i najważniejszym krokiem przy rozpoczynaniu kampanii SEO.

Audyt SEO - noindex

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, rozpoczynając audyt, jest przeczesanie witryny w poszukiwaniu stron do „noindexowania”. Google i inne wyszukiwarki indeksują strony w zależności od tego, jak i o czym ich pająki ustalą, że strony w witrynie są o tematyce.
Przeprowadzając audyt witryny lub zlecając go agencji SEO, należy upewnić się, że wszystkie strony, które nie dostarczają wartościowych treści dla odwiedzającego witrynę, a także strony z niewielką ilością treści, zostały oznaczone jako „noindexing”. Informuje to wyszukiwarki o tym, że ich pająki nie powinny przeszukiwać strony w celu indeksowania wyników wyszukiwania.
Noindexing stron mówi wyszukiwarkom, że witryna nie chce, aby strona „noindex” była katalogowana w wynikach wyszukiwania lub wyskakiwała w SERP-ach. W ten sposób Google nie bierze tych stron pod uwagę, więc strony nie spadają w rankingach ani nie tracą autorytetu w ogromnym indeksie stron.

Audyt SEO - duplikaty treści

Równolegle z „noindexingiem” stron jest optymalizacja treści na stronach witryny. Główne cechy, na które zwracają uwagę wyszukiwarki podczas indeksowania treści, to jakość lub wartość, jaką treść przedstawia dla odwiedzających, długość treści oraz to, czy treść jest powielana w innym miejscu witryny lub ogólnie w Internecie.
Strony z bezsensowną treścią powinny być „noindeksowane” lub całkowicie usunięte z witryny. Jaki jest sens posiadania strony, która nie dostarcza żadnych informacji przydatnych dla odwiedzających witrynę? Często zdarzają się problemy z
Google dąży do tego, aby zapewnić użytkownikom unikalne, znaczące wrażenia z wyszukiwania. Kiedy treść jest uboga lub powielona, pająk wyszukiwarki podnosi czerwoną flagę i komunikuje Google, że strona lub witryna nie pomaga w zapewnieniu korzystnych doświadczeń użytkownika, które Google chce dostarczyć.

Audyt SEO - nagłówki H1

Trzecią częścią prawidłowego audytu SEO jest wdrożenie najlepszych praktyk H1. H1 to główny tytuł strony. Nie jest to tytuł treści, ale tytuł, który struktura strony przekazuje wyszukiwarkom. H1 informują Google, o czym jest strona i jaką korzystną treść oferuje, dzięki czemu wie, kiedy wyświetlić ją na stronach wyników wyszukiwania (SERP).
Podczas audytu SEO należy sprawdzić, czy nie ma brakujących H1, zduplikowanych H1, H1 o długości ponad 70 znaków oraz wielokrotnych H1. Najlepszą praktyką podczas optymalizacji H1 jest posiadanie tylko jednego H1 na stronę. H1 są jedną z pierwszych rzeczy, które Google indeksuje podczas analizy witryny pod kątem tego, o czym jest strona, jej celu lub treści, więc upewnij się, że są one zgodne z najlepszymi praktykami SEO.

Audyt SEO - Optymalizacja tytułów stron i opisów meta

Po znacznikach H1, przejdź do optymalizacji tytułów stron i opisów meta, pamiętając o najlepszych praktykach. Podobnie jak w przypadku optymalizacji znaczników H1, przejrzyj adresy URL pod kątem meta opisów, których nie ma w ogóle, są zduplikowane, mają ponad 940 pikseli lub mniej niż 70 znaków.
Tytuły stron są tym, co Google wyświetla w SERP-ach, aby przekazać, o czym jest dana strona. Często tytuły stron są zbyt długie, przez co tytuł jest ucinany, lub w innych przypadkach są zbyt krótkie, przez co nie ma miejsca na więcej informacji o tym, o czym jest strona. Wykorzystanie jak największej liczby znaków w tytule i meta opisie może być czynnikiem decydującym o przyciągnięciu uwagi odwiedzającego i przekształceniu go w lead. Najlepsze praktyki dotyczące tytułów stron polegają na usuwaniu lub dodawaniu treści do adresów URL, w których brakuje tytułów, które są zduplikowane, mają tytuły o rozmiarze powyżej 560 pikseli lub poniżej 30 znaków. Narzędzie takie jak

Audyt SEO - Linkowanie wewnętrzne

Ostatni, ale nie mniej ważny, solidny audyt SEO obejmuje właściwą metodę linkowania wewnętrznego. Łącząc strony witryny ze sobą, wyszukiwarki widzą sieć odpowiednich, bogatych w informacje stron, które mówią autorytatywnie o danym temacie, branży lub pionie.
Prawidłowe linkowanie wewnętrzne jest najlepszą praktyką SEO on-page, ponieważ służy jako silny szkielet, który wspiera Twoją obecność w sieci.
Słowo końcowe
Zanim rozpoczniesz kampanię SEO z jakąkolwiek agencją, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z technikami white-hat SEO i upewnij się, że każda agencja, którą bierzesz pod uwagę, zapewnia to, co mówi. Poszukaj najlepiej ocenianej agencji SEO, która zapewni Tobie, Twojej witrynie i jej rankingom pierwsze miejsca na listach przebojów.

Seolyze

Ocena strony:

5/5 - (Głosów: 1)

Jeśli artykuł Ci się spodobał pamiętaj aby ocenić stronę :)

Kategoria: Pozycjonowanie
11-07-2022
3 minut(y) czytania