7 porad na polepszenie strony internetowej firmy pod kątem SEO

Wraz z rozwojem marketingu cyfrowego stało się jasne, że SEO jest królem. Marki, które nie korzystają z tej strategii, tracą wielu potencjalnych klientów. Jeśli Twoja firma nie ma planu SEO, to być może brakuje Ci również kilku z najlepszych wskazówek dotyczących SEO. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy współpracować ze specjalistą SEO, ale jest też kilka rzeczy, które można zrobić samemu, aby uzyskać natychmiastowe rezultaty. Poniżej przedstawiamy 7 wskazówek, które pozwolą Ci osiągnąć korzyści z SEO.

Załóż bloga

Prowadzenie bloga firmowego to świetny sposób na pozyskanie ruchu organicznego. Wcześniej blogi były używane głównie przez ludzi, którzy chcieli dokumentować swoje życie i pisać o swoich pasjach i hobby. Ale to już nie jest prawdą.
Dziś firmy używają blogów jako taniego narzędzia marketingowego. Możesz wykorzystać je do dostarczania przydatnych treści swoim klientom i zdobycia pozycji lidera w swojej branży.
Na przykład, jeśli jesteś hydraulikiem, powinieneś tworzyć pomocne blogi, takie jak „Powody, dla których Twój zlew cieknie” lub „Kiedy powinienem wezwać hydraulika do wycieku z toalety?”. W ten sposób pokazujesz swoim klientom, że troszczysz się o nich i posiadasz wiedzę, która jest dla nich korzystna.

Prowadzenie bloga

Nie tylko powinieneś założyć bloga, ale także konsekwentnie go prowadzić. Nie ma nic bardziej frustrującego niż odkrycie pomocnego bloga, który jest rzadko aktualizowany.
Ponadto regularne publikowanie treści pomaga w uzyskaniu lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania (SERP), zwłaszcza jeśli dobrze zagęszczasz słowa kluczowe. Blogi są ważnym narzędziem biznesowym, a także tanią lub darmową metodą marketingu.
Im więcej artykułów blogowych w witrynie, tym więcej stron zostanie zaindeksowanych w wyszukiwarkach. Dzięki temu poprawi się również pozycja w rankingu SERP. Ludzie rzadko zaglądają poza kilka pierwszych wyników na pierwszej stronie, dlatego ważne jest, abyś nie tylko znalazł się na pierwszej stronie wyników, ale także na samej górze.

Używaj filmów wideo

W ciągu ostatnich kilku lat ludzie częściej niż kiedykolwiek oglądają filmy online. Oglądanie filmów zamiast czytania tekstu jest o wiele łatwiejsze i bardziej zabawne. Filmy wideo są również doskonałym sposobem na skondensowanie ogromnej ilości informacji w zwięzły i interesujący rodzaj mediów. Filmy wideo można również wykorzystać do zaprezentowania swojej marki i przyciągnięcia uwagi docelowych odbiorców.
Podobnie jak w przypadku pisania, w filmach wideo należy umieścić ważne słowa kluczowe, aby poprawić ich pozycję w rankingu. Należy je umieścić w tytule, opisie i miniaturce. Przeprowadź badanie słów kluczowych za pomocą darmowych narzędzi online, aby wybrać słowa kluczowe, których ludzie szukają.

Pozbądź się duplikatów na swojej stronie

Duplikaty treści mogą negatywnie wpłynąć na Twoją pozycję w wyszukiwarkach. Jeśli zajmujesz się handlem elektronicznym, możesz mieć na swojej stronie zduplikowane treści, ponieważ oferujesz ten sam produkt w różnych rozmiarach lub kolorach.
Jeśli musisz zachować zduplikowaną treść na swojej stronie, jest sposób, aby upewnić się, że nie zostaniesz ukarany przez Google. Użyj znaczników kanonicznych na swoich stronach, które informują Google, aby traktował każdą zduplikowaną stronę jako oryginał.
Możesz także użyć przekierowania 301, aby poprawić swoją strategię SEO. W ten sposób SEO jest skupione na jednej stronie, a nie rozproszone po różnych stronach.

Aktualizuj i publikuj ponownie stare blogi

Być może masz na swoim blogu świetne, wiecznie zielone treści, więc dlaczego by ich nie wykorzystać? Jeśli Twoje wpisy pochodzą sprzed lat, mogą nie być tak dobrze oceniane w Google, ponieważ strategie SEO zmieniły się od tamtego czasu.
Odkurz te stare posty i nieco je przeredaguj. Przeprowadź lekkie badanie słów kluczowych, aby zastąpić kluczowe terminy w postach, zaktualizuj wszelkie nieaktualne informacje i opublikuj je ponownie.
Odświeżając stare treści, możesz zwiększyć ruch organiczny na swojej stronie bez konieczności pisania nowych wpisów.

Seolyze

Ocena strony:

5/5 - (Głosów: 1)

Jeśli artykuł Ci się spodobał pamiętaj aby ocenić stronę :)

Kategoria: Pozycjonowanie
11-07-2022
2 minut(y) czytania