Jeśli nie korzystasz z usług projektanta UX, omija Cię najważniejszy aspekt tworzenia produktu lub firmy, ponieważ brief projektowy produktu jest pierwszym krokiem, jaki należy wykonać w procesie tworzenia. UX (user experience) to całkowite przeciwieństwo storyboardu; jest to odchudzone podejście do procesu twórczego. Nazywa się go UX, ponieważ dotyczy doświadczeń użytkowników, a nie biznesu. Chodzi o rozwiązywanie problemów użytkowników poprzez projektowanie. Brief projektowy UX zapewnia pełny przegląd zakresu projektu, harmonogramu i budżetu, a także potrzeb użytkowników, co pozwala opracować przemyślaną strategię UX dla Twojej strony internetowej. Tap, swipe, tap, swipe... Czas przejść do rozwoju i zacząć testować swój produkt. Ale co z briefem projektowym UX? Co powinieneś wiedzieć?

CO TO JEST BRIEF PROJEKTOWY UX?

Po pierwsze, zanim dowiesz się, czym zajmuje się projektant UX, powinieneś wiedzieć, czym jest brief projektowy UX.
Projektant UX stara się rozwiązywać potrzeby organizacji poprzez uwzględnienie oferty organizacji i jej klientów.
Brief projektowy UX to formalny dokument, który przedstawia zarys rozwiązania dla wyzwania projektowego; zasadniczo są to instrukcje sporządzone przez projektantów UX dotyczące rzeczy, które muszą stworzyć. Niestety, nie zawsze łatwo jest wymyślić pierwszy brief.
Po ukończeniu brief planuje, w jaki sposób użytkownik będzie poruszał się po stronie, biorąc pod uwagę wszystko, od nawigacji po informacje, dane i sposób, w jaki użytkownicy będą wchodzić w interakcje z treścią.
Dzięki temu zespół ma ogólny obraz tego, w jaki sposób należy poprawić doświadczenia użytkowników.
Dla tych, którzy nie wiedzą, testy użyteczności to technika stosowana w procesie projektowania w celu sprawdzenia doświadczeń użytkownika (UX) związanych z interfejsem.
Projektant UX stosuje ten rodzaj badań do oprogramowania i testuje każdy etap korzystania z niego przez użytkownika końcowego. Na przykład, bierze pod uwagę układ projektu i łatwość wyszukiwania informacji, nawigację, organizację i wskazówki wizualne.

DLACZEGO BRIEF PROJEKTOWY UX JEST NIEZBĘDNY?

Projektując produkt lub usługę, należy wziąć pod uwagę potrzeby użytkowników. W tym celu należy zbadać grupę docelową i nakreślić jej zadania i cele w trakcie procesu tworzenia.
Na przykład celem tego briefu jest ustalenie, jak najlepiej opisać produkt i napisać o nim w sposób, który przekona grupę docelową do jego zakupu.
Brief projektowy User Experience jest niezbędny, ponieważ zapewnia, że klient rozumie wartość biznesową, jaką dostarczy produkt.
Dodatkowo, brief projektowy UX wyjaśnia unikalne mocne i słabe strony użytkownika. Projektant UX musi wiedzieć, jak je przezwyciężyć, aby opracować skuteczne rozwiązanie.
Brief projektowy UX jest niezbędny do zrozumienia użytkownika. Pomoże Ci poznać ich potrzeby i zapewni wgląd w to, jak odporny jest Twój produkt na zmiany zachodzące na rynku.

JAK NAPISAĆ BRIEF PROJEKTOWY UX?

Projektant UX zaczyna od poinformowania klienta o potrzebach i wymaganiach projektowych dotyczących produktu lub strony internetowej. To pomaga zdefiniować zakres projektu.
Projektant UX znajduje najlepszy sposób przedstawienia tych wymagań projektowych, omawiając produkty, usługi i aplikacje z użytkownikami. W efekcie uzyskuje się jasne zrozumienie wymagań dotyczących doświadczeń użytkowników w ramach projektu oraz tego, w jaki sposób użytkownicy będą z niego korzystać.
Aby napisać brief projektu UX strony internetowej, należy zastanowić się, w jaki sposób użytkownicy będą wchodzić w interakcje z daną aplikacją. Należy zbadać cel aplikacji i to, czego użytkownik będzie z niej doświadczał.
Następnie należy zdecydować, dla jakiej osoby ma być przeznaczona dana strona lub aplikacja. Należy zaprojektować i napisać brief, w którym należy opisać, czego użytkownik doświadczy dzięki produktowi.
Po dokładnym zrozumieniu przestrzeni problemowej można zaprojektować, stworzyć i przetestować stronę internetową lub aplikację. Możesz wykorzystać makiety, szkice lub przepływy pracy, aby odwzorować swój pomysł i przetestować różne palety kolorów, wzory i interakcje, aby poznać swoje pomysły.

Seolyze

Ocena strony:

Oceń stronę

Jeśli artykuł Ci się spodobał pamiętaj aby ocenić stronę :)

Kategoria: UX
11-07-2022
2 minut(y) czytania